PRATİK BİLGİLER

 • Damacana Kullanım ve Maliyet Tablosu

 • Kalex Su Arıtma Cihazının Faydaları

  Kalex Su Arıtma Cihazı, ideal içme suyu özelliklerini taşımasının yanı sıra sağlığınız, bütçeniz, damak zevkiniz ve rahatlığınız için size kazandırdıklarıyla yaşam kalitenizi artırır. İçmeye başladıktan kısa süre sonra kazandırdıklarını birer birer hissetmeye başlarsınız. Sağlığınıza sağlık katar, bütçenizden su giderini ortadan kaldırarak size para kazandırır. Kısa süre içtikten sonra ondan aldığınız lezzeti başka hiçbir sudan alamazsınız. Kalex, mutfağınızda size sağladığı rahatlıklarla kendisini en çok hissettiren bir eşyanız olur.

 • Ters Ozmos Arıtma Sistemleri Nedir

  Ters Ozmos suyun içerisindeki yabancı maddeleri basınç ve yarı geçirgen za aracılığı ile arındıran ileri bir filtrasyon sistemidir. Bu işlem ile su; tüm mikroorganizmalar, kirlilik oluşturabilicek tüm maddeler ve su sertliğine neden olan tüm minerallerden arındırılır. Ters Ozmos suyun kaynağı neresi olursa olsun aynı güvenlikte ve değişmeyen lezzette olmasını garanti eden bir sistemdir.

 • Kalex Nasıl Tasarruf Ettirir

  Kalex kısa sürede kendini amorti eder ve hayatınız boyunca size bedava "ideal içme suyu" üretir. Size sadece sağlık değil para da kazandıran tek beyaz eşyadır. Sürekli suya para ödemekten kurtulursunuz. Satın alacağınız suya göre bedavadır. Bugün dört kişilik bir aile içmek, çay, kahve ve yemek yapmak için ayda ortalama 10-15 damacana su tüketir. Bu da her ay ortalama 60 YTL masraf demektir.Yılda 750 lira 10 yılda ise 15.000 YTL su için para ödersiniz. Diğer taraftan yumuşak olduğu için sıcak yiyecek ve içeceklerinizin daha kısa sürede kaynamasını sağlar, enerjiden tasarruf yaptırır.

 • Tezgah Üstü Arıtma Sistemleri

  Büyük bir çoğunluğu günümüzde kullanılmayan eski sistemlerle üretilmiş olan bu su artıma cihazlarının bazı modelleri "ters ozmos" arıtma sistemine uygun olarak imal edilmektedir. Genel itibarı ile sadece bağlı olduğu musluktan akan suyu arıtan bu cihazlar, size sağlıklı su sunsalar dahi evin diğer musluklarından akan ve tesisatta dolaşan suyu arıtmadığından dolayı bir su artıma cihazından beklenen tüm özellikleri sunmazlar.

 • Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları

  Evin mutfağındaki tezgah olarak tabir edilen ve genel itibarı ile atıl durumda olan kısma yerleştirilen bu cihazların; hemen hemen tamamı günümüz teknolojisi ile üretilmiştir ve "ters ozmos" prensibi dahilinde çalışmaktadır. Şehir şebekesinin evinize giriş yaptığı noktadan bağlantı yapılan bu cihaz, kapladığı ve bulunduğu yer bakımından oldukça ergonomiktir. "Ev tipi su artıma cihazları" arasında en çok satılan model olma özelliğini de elinde tutmaktadır.

 • Dünya Sağlık Örgütü Diyorki!

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) dünyada görülen hastalıkların yüzde 80' inin sulardan kaynaklandığını, suyda doğal bulunan bazı maddelerin çıkarılmasının sağlık üzerinde olumsuz etkilerinin olabileceğini belirtiyor. Bu kapsamda yapılan araştırmalarda hazırlanan raporda şu açıklamalara yer veriliyor: "Minerallerinden tamamen arındırılmış (damıtılmış) su, insan ve hayvan organizması üzerinde kesin olarak olumsuz etkilere neden olur. Bağırsak mukoza zarı, metabolizma ve vücudun mineral dengesi ile diğer bedensel işlevler üzerinde oluşabilecek sorunları doğrudan etkiler. Vücudun sıfır kalsiyum ve magnezyum almasına yeni bakterilerin oluşmasına neden olur. Vücudun mineral ve su metabolizmasını tehlikeye atarak iç denge mekanizmaları üzerindeki olumsuz etki yapar.